09 paź 2018
9 października, 2018

Obuwie robocze zgodne z przepisami BHP

0 Comment
Obuwie robocze BHP

Jednym z elementów, o którym mówi każde szkolenie BHP oraz zdrowy rozsądek, jest używanie podczas pracy strojów ochronnych. Nie dotyczy to oczywiście miejsc takich, jak biura i urzędy, gdzie zbędne jest nawet obuwie robocze, ale w większości miejsc pracy takowe obowiązuje i nie są to produkty jednolite.
Innych bowiem butów będzie potrzebował robotnik budowlany, innych pielęgniarka, a całkowicie odmienne założy rolnik, czy też elektromonter trakcji elektrycznej albo strażak. Wszystkie bowiem buty robocze muszą spełniać kryteria ujęte w przepisach dotyczących danych zawodów i nie można stosować od tego odstępstw, jeżeli chce się pracować zgodnie z tym, co wyznaczają przepisy BHP, a co za tym idzie, dla własnego bezpieczeństwa na stanowisku pracy.
Niektórzy ludzie to bagatelizują, chociaż trzeba przyznać, że wraz ze zmianą ustroju, również ludzka mentalność ulega powoli transformacji. Dzięki czemu dochodzi do coraz mniejszej liczby wypadków w miejscach pracy, a wynikających z bezmyślności oraz zaniedbań.
Warto się wpisać w taki trend, ponieważ jeżeli wykonujemy zawód obwarowany przepisami bezpieczeństwa, to są one pomyślane nie po to, aby utrudnić nam życie, ale aby je chronić.